مشاوره جهت تبلیغات
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

مولتی‌چین خدمات خود را به علت کمبود بودجه متوقف کرد

تیم مولتی‌چین گفت وجوه و دسترسی به سرورها در حال حاضر از مدیر عامل آنها، Zhaojun، گرفته شد و او تحت بازداشت پلیس چین است. پروتکل بین‌زنجیره‌ای مولتی‌چین اعلام کرده است که به دلیل کمبود بودجه عملیاتی مجبور به توقف عملیات شده است. این اعلامیه به دنبال گزارشی از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis است که می‌گوید برداشت‌ها به نظر یک راگ پول توسط خودی‌ها است.
در ۱۴ جولای، حساب رسمی توییتر مولتی‌چین اعلام کرد که فعالیت های خود را متوقف می‌کند. این تیم گفت که فقدان منابع جایگزین اطلاعات و بودجه عملیاتی مربوطه آن‌ها را مجبور به تعطیل کردن فعالیت‌های تجاری خود کرده است.
همچنین تاکید کرد که تیم جهانی مولتی‌چین، با مدیرعامل خود، معروف به Zhaojun، از زمانی که توسط پلیس چین بازداشت شده بود تماسی نداشته‌اند. به گفته این تیم، آنها با خانواده مدیرعامل تماس گرفتند و متوجه شدند که رایانه‌ها، تلفن‌ها، کیف‌پول‌ها و کلمات خصوصی Zhaojun توسط مقامات ضبط شده است.
از زمان شروع پروژه، تمام وجوه عملیاتی و سرمایه‌های سرمایه گذاران تحت کنترل Zhaojun بوده است. این موضوع همچنین به این معنی است که تمام منابع مالی تیم و دسترسی به سرورها با Zhaojun و پلیس است.
آنها افزودند که خواهر ژائوجون از اقدام پلیس مطلع شده بود و مقداری از وجوه را به آدرس‌های تحت کنترل خود منتقل کرده است. سپس، خانواده مدیرعامل مولتی‌چین نیز این موضوع را به تیم اطلاع دادند و خواهر Zhaojun نیز توسط پلیس بازداشت شد. در نتیجه، تیم اعلام کرد که اکنون عملیات را متوقف می‌کند.
خرابی مولتی‌چین در ماه می آغاز شد، زمانی که روت‌های مولتی‌چین به دلیل ارتقاء به حالت تعلیق درآمدند و انتقال وجه بیشتر از حد انتظار طول کشید. به دنبال آن، صرافی ارز دیجیتال بایننس واریز و برداشت را برای برخی از توکن‌های مولتی‌چین به دلیل عدم قطعیت‌ پیرامون پروتکل متوقف کرد.
بعد از مدتی، خروجی‌های بزرگ سرمایه از پلتفرم پل MPC مولتی‌چین باعث ترس از سوء‌استفاده شد و در ۶ جولای، ناظران درون زنجیره‌ای به این نتیجه رسیدند که پروتکل هک شده است زیرا بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دارایی از پل فانتوم به سمت اتریوم خارج شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا