مشاوره جهت تبلیغات
اخبار بورس

حقوق‌های نجومی، علت زیان‌ده بودن ایران خودرو؟

هزینه تولید خودرو در سال‌های گذشته، باعث شده است که این شرکت خودروساز غرق در زیان شود. زیان‌های انباشته این شرکت اکنون به ۱۰۶ هزار میلیارد تومان رسیده و به‌نظر می‌رسد که جبران آن به این سادگی نباشد. این اتفاق باعث شده است که ایران خودرو مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شود و در خطر انحلال قرار گیرد. در این مواقع هئیت مدیره موظف است تا سهامداران را دعوت کند تا موضوع بقا یا انحلال شرکت را در میان بگذارد.

بر این اساس ایران‌ خودرو به دنبال میانبری برای مشکل به وجود آمده است و به نظر می‌رسد می‌تواند از تورم مزمن بهره ببرد و با تجدید ارزیابی‌ها، زیان خود را پنهان کند.

در حال حاضر تجدید ارزیابی هر پنج‌سال یک بار اتفاق می‌افتد اما ایران خودرو در تلاش است تا دوره آن را به سالی یک بار کاهش دهد. همچنین گفتنی است عملکرد مالی این شرکت نشان از هزینه‌های سنگین این شرکت در تامین مواد اولیه و دستمزد کارکنان دارد. طبق صورت مالی این شرکت، ۱۵ هزار و ۷۹۰ نفر در بخش تولید ایران خودرو فعالیت می‌کنند و بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان به صورت مستقیم و غیرمستقیم، دستمزد پرداخت شده است؛ یعنی به‌طور میانگین حدود ۹۲ میلیون تومان. البته این رقم به معنای حقوق نیست ولی ایران‌ خودرو برای هر نفر این مقدار هزینه کرده که باعث افزایش هزینه های تولید می‌شود.

بیشتر بدانید: بهترین سایت‌ها برای مطلع شدن از اخبار بازار بورس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا