اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاک چین

جمهوری‌خواهان لایحه‌ای را برای شفاف‌سازی مقررات در کریپتو ارائه کردند

قانون‌گذاران ایالات متحده قوانینی را با هدف از بین بردن ابهامات نظارتی که در صنعت دارایی‌های دیجیتال وجود دارد، ارائه کردند.
این لایحه به دنبال ایجاد تعاریف جدیدی است، معافیت‌های دارایی‌های دیجیتال را پوشش می‌دهد و مسیری را برای واسطه‌های دارایی دیجیتال مانند صرافی‌های رمزارزی، برای ثبت نام در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) مشخص می‌کند.
گلن تامپسون، رئیس کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان گفت که این لایحه ۲۱۲ صفحه‌ای با عنوان قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم به دنبال ایجاد یک چارچوب نظارتی مورد نیاز برای حوزه دارایی دیجیتال است و یک نقطه عطف مهم محسوب می‌شود.
یکی از ویژگی‌های برجسته این لایحه، مسیری است که بلاک‌چین‌ها را از نظر غیرمتمرکز بودن، مورد بررسی قرار‌ می‌دهد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار این فرصت را خواهد داشت تا در برابر ادعاهای صادرکنندگان توکن مبنی بر این که پروژه‌های آنها استانداردهای ذکر شده در قانون را برآورده می‌کند، مخالفت کند.
صادرکنندگان دارایی‌های دیجیتال ملزم به رعایت افشای اطلاعات جدید تحت قوانین، ارائه اطلاعات در مورد اقتصاد پروژه، طرح توسعه و سایر عوامل مهم هستند. این موضوع شامل الزام صادرکنندگان توکن برای افشای کد منبع پروژه نیز است.
طبق یک گزارش کوتاه، این لایحه، قوانین مربوط به اوراق بهادار ایالات‌متحده را اصلاح می‌کند تا کمیسیون بورس‌ و‌ اوراق بهادار آمریکا، نوآوری را به عنوان عاملی در هنگام صدور قوانین جدید در نظر بگیرد. بر اساس این لایحه، کالاهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین و استیبل‌کوین‌ها، اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند.
فرنچ هیل ، یکی از حامیان اصلی طرح، این لایحه را یک قانون مهم توصیف کرد و افزود که هم از کاربران محافظت می‌کند و هم نوآوری را در ایالات‌متحده حفظ می‌کند.
طبق این لایحه، سازمان بورس‌ و‌ اوراق بهادار آمریکا قدرت نظارت بر استفاده از استیبل‌کوین‌ها برای پرداخت در پلتفرم‌های ثبت شده در SEC را دارد، اما هیچ کنترلی بر طراحی، ساختار یا عملکرد استیبل‌کوین‌ها نخواهد داشت.
شرکت‌هایی که به‌دنبال ثبت یک کارگزاری یا سیستم معاملاتی جایگزین در SEC به منظور خدمت به عنوان واسطه دارایی‌های دیجیتال هستند، باید توسط آژانس بازرسی شوند.
همچنین در برگه اطلاعات ارائه شده توسط کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان آمده است که کنگره باید برای پر کردن شکاف‌های نظارتی بین SEC و CFTC قانونی وضع کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا