مشاوره جهت تبلیغات
اخبار ایران

فساد تاریخی چای دبش

اخیرا از فساد جدیدی در واردات با ارز ترجیحی رونمایی شده که رکورد جدیدی را در این زمینه ثبت کرده است. طبق اعلام سازمان بازرسی کل کشور، گروه کشت و صنعت دبش از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱ حدود ۲.۷ میلیارد دلار برای واردات چای و ماشین‌آلات مربوط دریافت و سهم زیادی از آن را در جای دیگری هزینه کرده است. رقم ریالی این فساد حدودا برابر با ۱۴۰ هزار میلیارد تومان است که رکورد خارق‌العاده‌ای در تاریخ ایران محسوب می‌شود.

طبق اطلاعات منتشر شده، گروه کشت و صنعت دبش، سفارش خود را برای واردات چای درجه یک هندی ثبت کرده، اما چای درجه دو کنیایی وارد کشور می‌کرده است. اختلاف قیمت این دو نوع چای حدود ۱۲ دلار بوده که سود بالایی را نصیب مدیران این شرکت کرده است. به گفته یکی از افراد مسئول، واردات این محصولات، نیازمند تایید سفارش توسط وزارت صمت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی بوده که نشان از گستردگی این فساد دارد. همچنین بخشی از این ارز دریافتی در بازار آزاد فروخته شده و کالایی در ازای آن وارد کشور نشده است.

گفتنی است که مدیر این برند تجاری هم‌اکنون در بازداشت نهاد قضایی است، هرچند که در گذشته او یک بار بازداشت و دوباره آزاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا