اینوستونومی
اخبار جهان

تعطیلی دولت آمریکا به تعویق افتاد

پس از آن که کنگره در آستانه ضرب الاجل حساس نیمه شب، طرح توقف بودجه را تصویب کرد، از تعطیلی دولت جلوگیری شد که این اتفاق می‌تواند بر بازار فارکس تاثیر‌گذار باشد.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، صبح شنبه پیشنهاد توقف را اعلام کرد؛ اقدامی که پس از هفته‌ها درگیری داخلی میان جمهوری‌خواهان مجلس و تلاش ناموفق برای تصویب لایحه تعطیلی در مجلس انجام شد. این لایحه با اکثریت آرای دو حزبی به تصویب مجلس نمایندگان رسید و سپس به سنا فرستاده شد.

این لایحه دولت را تا ۱۷ نوامبر باز نگه می‌دارد تا هزینه‌های وقوع بلایای طبیعی پرداخت شود؛ اما بودجه‌ای اضافی برای اوکراین یا امنیت مرزی اختصاص داده ‌نشده است.

لایحه ذکر شده در ابتدا شامل کمک مالی به اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه بود، اما پس از مخالفت برخی محافظه‌کاران در جریان مذاکرات، این بودجه حذف شد.

مایکل بنت، سناتور دموکرات کلرادو، پس از اعتراض به نگرانی در مورد کمبود بودجه در این لایحه، برای مدت کوتاهی رأی‌گیری را متوقف کرد. اعضای دو حزبی رهبری سنا بیانیه مشترکی منتشر کردند که در آن متعهد شدند در مورد کمک‌های مالی بیشتر به اوکراین در هفته‌های آینده مجدد رای‌گیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا