اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار استخراج

اتهام کلاهبرداری به شرکت استخراج فایل‌کوین

یک شرکت استخراج فایل‌کوین با اتهام اجرای یک طرح هرمی ۸۳ میلیون دلاری از سوی مقامات چینی مواجه است.
طبق یک پست جدید در رسانه‌های اجتماعی، دادگاه محلی در شهرستان پینگنان می‌گوید که دادرسی کیفری علیه یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج فایل‌کوین در کشور به‌نام Shenzhen Shikongyun و چهار مدیر اجرایی آن آغاز شده است.
دادستان‌ها ادعا می‌کنند که این شرکت سود‌های اغراق شده پیشنهاد می‌کرده تا سرمایه‌گذاران را برای مشارکت در استخراج فایل‌کوین در پلتفرم‌های شرکت ترغیب کند.
ظاهرا این شرکت برای ملحق شدن به عملیات استخراج خود، شرکت‌کنندگان جدید را ملزم به پرداخت هزینه خرید ماشین آلات مربوط به ماینینگ یا هزینه اجاره آنها کرده است.
دادستان‌ها ادعا می‌کنند که این شرکت یک وبسایت و یک حساب رسمی WeChat برای تبلیغ عملیات و همچنین پلتفرم‌های filpool.io و bpool.io راه‌اندازی کرده است.
طبق ادعاها، این شرکت بین فوریه ۲۰۲۱ و می ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۰۰هزار عضو جمع‌آوری کرده که از این تعداد ۶۰۶.۹۵ میلیون یوان (۸۳.۳ میلیون دلار) درآمد به دست آورده است.
گفتنی است که چین از سپتامبر ۲۰۲۱ تمام تراکنش‌های رمزنگاری را ممنوع کرده است. در مقابل، کشور همسایه آن یعنی هنگ‌کنگ از کریپتو استقبال می‌کند.
لازم به ذکر است که فایل‌کوین در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک سرویس اشتراک‌گذاری و ذخیره‌سازی فایل غیرمتمرکز راه‌اندازی شد و برای ارائه راه‌حل‌های ذخیره‌سازی طولانی مدت قابل اعتماد و قیمت‌گذاری رقابتی در زمینه ذخیره‌سازی اطلاعات طراحی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا