مشاوره جهت تبلیغات
اخبار فارکس

آنچه باید درباره جلسه فدرال رزرو بدانید

فدرال رزرو در تصمیمی که روز چهارشنبه منتشر شد، نرخ بهره را ثابت نگه داشت. با این وجود همچنان انتظار می‌رود یک افزایش دیگر قبل از پایان سال داشته باشیم.

بر اساس پیش‌بینی‌هایی که بانک‌مرکزی در پایان جلسه دو روزه خود منتشر کرد، این افزایش نهایی در صورت تحقق، برای این چرخه انجام خواهد شد. اگر فدرال رزرو به این حرکت ادامه دهد، ۱۲ بار افزایش نرخ بهره را تجربه کرده‌ایم.

در این جلسه، بازارها به طور کامل این اتفاق را قیمت‌گذاری کرده بودند که نرخ بهره فدرال در محدوده هدف‌گذاری شده بین ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد نگه داشته می‌شود. این نرخ تعیین می‌کند که بانک‌ها چه درصدی را برای وام‌دهی شبانه از یکدیگر دریافت می‌کنند، اما همچنین این نرخ باعث بروز ابعاد مختلفی از بدهی مصرف‌کننده می‌شود.

در حالی که انتظار می‌رفت افزایش نرخی نداشته باشیم، عدم قطعیت قابل توجهی در مورد تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال درباره نرخ‌های بهره آتی وجود داشت. به نظر می‌رسد جهت‌گیری‌ها نسبت به سیاست‌های انقباضی و بالا نگه‌داشتن نرخ بهره بیشتر باشد.

این چشم‌انداز بازار را تحت تاثیر قرار داد، به طوری که S&P 500 نزدیک به ۱٪ و نزدک ۱.۵٪ سقوط کرد.
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت: «ما در موقعیتی هستیم که باید با احتیاط بیشتری در مورد ادامه سیاست‌های انقباضی تصمیم‌گیری کنیم.»

با این حال، وی افزود: «بانک مرکزی مایل است شاهد پیشرفت بیشتر در مبارزه با تورم باشد.
ما می‌خواهیم شواهد قانع‌کننده‌ای ببینیم که واقعا به سطح مناسبی رسیده‌ایم و شاهد پیشرفت هستیم و از آن استقبال می‌کنیم؛ اما قبل از این که به این نتیجه برسیم، باید شاهد پیشرفت بیشتری باشیم.»

پیش‌بینی‌های منتشر شده در نمودار نقطه‌ای (دات پلات) فدرال رزرو، احتمال یک افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری را نشان می‌دهد، سپس دو کاهش در سال ۲۰۲۴ که نرخ بهره را به حدود ۵.۱٪ می‌رساند.
لازم به ذکر است که دات پلات به اعضا اجازه می‌دهد تا به طور ناشناس نظر خود را درباره این که نرخ‌ بهره به کجا می‌رسد بیان کنند.

۱۲ شرکت کننده در جلسه با افزایش بیشتر نرخ بهره موافق و ۷ نفر با آن مخالف بودند که این تعداد از مخالفین بیشتر از نشست ژوئن بود. پیش‌بینی نرخ بهره توسط صندوق‌های فدرال نیز برای سال ۲۰۲۵ با چشم‌انداز متوسط ۳.۹٪ در مقایسه با ۳.۴٪ قبلی افزایش یافت.

در بلندمدت، اعضای FOMC به نرخ ۲.۹ درصدی نرخ بهره در سال ۲۰۲۶ اشاره کردند که این عدد بالاتر از نرخ بهره خنثی است که فدرال رزرو در نظر دارد. این اولین باری بود که این کمیته دیدگاه خود را نسبت به سال ۲۰۲۶ ارائه کرد. لازم به ذکر است که نرخ خنثی مورد انتظار در بلندمدت ۲.۵٪ بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا