مشاوره جهت تبلیغات
اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

کاهش کارمزد و اوپن اینترست اتریوم به کف تاریخی

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی IntoTheBlock، مجموع هزینه‌های روزانه پرداخت شده توسط کاربران برای تکمیل تراکنش‌های اتریوم به ۱۷۱۹ اتر (۲.۸ میلیون دلار) کاهش یافت.
این نشان دهنده کاهش ۹۷ درصدی نسبت به کل کارمزد سال جاری یعنی ۸۴ هزار اتر است. داده‌های IntoTheBlock نشان می‌دهد که در همان دوره، متوسط کارمزد روزانه پرداخت شده به ازای هر تراکنش ۷۰٪ کاهش یافته است.
کاهش هزینه‌های شبکه اتریوم به دلیل کاهش استفاده از شبکه و رشد پذیرش راه حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ در چند ماه گذشته است.
حجم تراکنش‌ها نیز پس از صعود به بالاترین سطح سالانه ۱۳.۴۲ میلیارد دلاری در ۱۴ مارس، تاکنون ۷۸ درصد کاهش یافته است.
مطابق انتظار، کاهش مستمر هزینه‌های شبکه منجر به کاهش درآمد شبکه شد. بر اساس داده‌های به دست آمده از Token Terminal، درآمد شبکه اتریوم در ۳۰ روز گذشته ۲۲٪ کاهش یافته است.
در ۱۷ آگوست، بیت‌کوین بزرگترین فشار فروش یک روزه خود در سال را تجربه کرد که باعث شد برای مدت کوتاهی زیر قیمت ۲۵ هزار دلار معامله شود. با توجه به همبستگی مثبت و معنادار بیت‌کوین و اتریوم، این رمزارز از آن زمان خروج نقدینگی قابل توجهی را از بازار آتی خود تجربه کرده است.
طبق داده‌های Coinglass، اوپن اینترست اتریوم از آن زمان کاهش یافته است و به ۴.۶۹ میلیارد دلار رسیده که نسبت به زمان قبل از ریزش، ۲۹٪ کاهش یافته است.
در ۲۳ آگوست، خروج نقدینگی باعث شد که اوپن اینترست این آلت‌کوین به کمترین میزان سالانه خود یعنی ۴.۶۷ میلیارد دلار برسد.
این نوع کاهش قابل توجه در اوپن اینترست یک دارایی معمولا به عنوان یک علامت منفی برای آن تفسیر می‌شود و بدان معناست که سرمایه‌گذاران در حال بستن موقعیت‌های خود هستند، زیرا احساسات نسبت به بازار همچنان به شدت نزولی است.
در حالی که قیمت اتریوم حمایت خود را در ۱۶۰۰ دلار حفظ کرده است، در حال حاضر در محدوده رنجی به معامله ادامه می‌دهد و بسیاری از سرمایه‌گذاران را در مورد جهت حرکت بعدی خود نامطمئن گذاشته است. در حالی که قیمت در انتظار یک محرک است، بسیاری تصمیم گرفته‌اند با خروج از موقعیت‌های خود، در برابر خطرات بیشتر جلوگیری کنند.
سرمایه‌گذارانی که از زمان دوره افت اهرم استفاده شده، موقعیت‌های اتریوم خود را نبسته‌اند، روی کاهش بیشتر قیمت شرط‌بندی می‌کنند. به گفته Coinglass، این موضوع را می‌توان از فاندینگ‌ریت در صرافی‌های رمزارزی متوجه شد.
این موضوع نشان می‌دهد که مقدار قابل توجهی فشار فروش بر اتر وجود دارد که می‌تواند به کاهش بیشتر قیمت کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا