مشاوره جهت تبلیغات
اخباراخبار جهان

کویت تراکنش‌های دارایی‌های مجازی و رمزنگاری را ممنوع می‌کند

حوزه قضایی کویت اخیرا تقریبا تمام عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را ممنوع کرده است.
در ۱۸ جولای، قانون‌گذار اصلی مالی کویت، سازمان بازار سرمایه، بخشنامه‌ای را در مورد نظارت و صدور دارایی‌های مجازی در این کشور صادر کرد. در بخشنامه، این سازمان ممنوعیت مطلق برای تمامی عملیات‌های مربوط با ارزهای دیجیتال، از جمله پرداخت‌، سرمایه‌گذاری و استخراج را تایید کرد.
این بخشنامه همچنین قانون‌گذار‌های محلی را از صدور هرگونه مجوزی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد خدمات دارایی مجازی را به عنوان یک کسب‌و‌کار تجاری ارائه دهند، ممنوع می‌کند.
در این اطلاعیه آمده است: در این بین، اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی تحت نظارت بانک‌ مرکزی کویت و سازمان بازار سرمایه از آخرین ممنوعیت‌ها مستثنی هستند. جدای از ممنوعیت‌ها، سازمان بازار سرمایه مشتریان را ملزم می‌کند که مراقب خطرات مرتبط با دارایی‌های مجازی باشند. قانون‌گذار این حوزه درباره ارزهای رمزنگاری شده این‌گونه هشدار داد که وضعیت قانونی مشخص ندارند و توسط نهاد معتبر صادر یا پشتیبانی نمی‌شوند.
او همچنین خاطرنشان کرد که مجازات نقض قوانین مبارزه با پولشویی کویت در ماده ۱۵ قانون شماره ۱۰۶ در سال ۲۰۱۳ تعیین شده است و افزود که مقررات جدید کویت با اقدامات این کشور برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم هماهنگ است.
بر اساس گزارش‌های محلی، محدودیت‌های رمزنگاری سازمان بازار سرمایه، شامل چندین سازمان مربوطه می‌شود که مقام نظارتی در کویت دارند. طبق گزارش‌ها، بخشنامه‌های مشابهی از سوی بانک‌ مرکزی کویت، وزارت بازرگانی و صنعت و واحد تنظیم مقررات بیمه صادر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا