مشاوره جهت تبلیغات
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

قانونی بودن رمزارز به عنوان دارایی

اگرچه پکن در سال ۲۰۲۱ ممنوعیت گسترده‌ای را برای ارزهای دیجیتال اعمال کرد، دادگاه‌های چین اعلام کرده‌اند که رمزارزها دارایی قانونی هستند. علاوه بر این، دادگاه‌ها ثابت کرده‌اند که این دارایی‌ها تحت قوانین و حقوق مالکیت محافظت می‌شوند.
این بیانیه در گزارش جدیدی از دادگاه خلق چین منتشر شد. علاوه بر این، این گزارش به قانونی بودن دارایی‌های دیجیتال و نحوه تعامل آنها با قوانین کیفری پرداخته و علاوه بر این، به تمایز بین این دارایی‌ها و اموال تحت چارچوب قانونی فعلی اشاره کرده است.
صنعت دارایی دیجیتال در چین مسیر نسبتا پرفراز و نشیبی را به خود دیده است. اگرچه پکن ممنوعیت دارایی‌های دیجیتال را پذیرفته است، اما سایر مناطق به دنبال توسعه این صنعت در این کشور هستند. بنابراین، بسیاری به دنبال استفاده از فناوری‌های وب۳ برای رشد زیرساخت دیجیتال خود هستند.
اکنون، با وجود ممنوعیت در سال ۲۰۲۱، گزارش جدیدی از دادگاه چین می‌گوید که رمزارز، دارایی قانونی است. علاوه بر این، گزارش مذکور خاطرنشان می‌کند که این دارایی‌ها به اندازه کافی توسط قانون دارایی محافظت می‌شود. در واقع، این افشاگری در گزارشی با عنوان شناسایی ویژگی‌های اموال ارز مجازی و دسترسی به آن ذکر شده است.
به طور خلاصه، این گزارش کیفیت‌های اقتصادی این دارایی‌های دیجیتال را مورد بحث قرار می‌دهد. همچنین، رسانه ODaily News نیز گزارش کرد که ارزهای دیجیتال هنوز دارایی‌های قانونی هستند و توسط قانون محافظت می‌شوند. علاوه بر این، این گزارش پیشنهاد می‌کند که علی‌رغم ممنوعیت، دارایی‌های دیجیتالی که نگهداری می‌شوند باید قانونی در نظر گرفته شوند و توسط قانون دارایی محافظت شوند.
علاوه بر این، این گزارش پیشنهاد می‌کند که درمورد جرایم مربوط به این ارز باید به گونه‌ای متفاوت برخورد شود. زیرا پول یا اموال مربوطه قابل توقیف نیست. بنابراین، این موارد باید به طور مجزا برای ایجاد تعادل بین منافع عمومی و حقوق مالکیت فردی مورد رسیدگی قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا