اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاک چین

چین‌لینک پروتکل بین زنجیره‌ای خود را راه‌اندازی کرد

چندین بانک برتر در سراسر جهان در حال حاضر با چین‌لینک برای بررسی کاربرد‌های قابلیت تعامل بین‌زنجیره‌ای همکاری می کنند. شرکت توسعه‌دهنده پروتکل چین‌لینک و توکن بومی آن، پروتکل بین زنجیره‌ای خود را با هدف ایجاد قابلیت تعامل بین شرکت‌های مالی سنتی و بلاک‌چین‌های عمومی و خصوصی، فعال کرده است.
در ۱۷ جولای در وبلاگ چین‌لینک، کمال الموجاهد، مدیر ارشد محصولات آزمایشگاه‌های چین‌لینک اعلام کرد که این پروتکل قابلیت همکاری بین زنجیره‌ای (CCIP) خود را در اتریوم، آوالانچ، پالیگان، آربیتروم و آپتیمیزم راه‌اندازی کرده است.
توسعه‌دهندگان در این بلاک‌چین‌ها در ۲۰ جولای به CCIP در شبکه‌های آزمایشی مربوطه خود دسترسی خواهند داشت.
در حقیقت CCIP یک پروتکل برای قابلیت تعامل است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد داده‌ها و ارزش‌ را بین محیط‌های بلاک‌چین عمومی یا خصوصی مستقیما از سیستم‌های داخلی خود انتقال دهند.
پروتکل بین‌ زنجیره‌ای چین‌لینک از زیرساخت پیام رسانی سوئیفت استفاده می‌کند که توسط بیش از ۱۱ هزار بانک در سراسر جهان برای تسهیل پرداخت‌ها و تسویه حساب‌های بین‌المللی استفاده می‌شود. به گفته شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده، تنها در سال ۲۰۲۱، این شبکه حدود ۱.۸ کوادریلیون دلار را در تراکنش‌های بیش از ۱۱ هزار بانک عضو پرداخت کرده است.
سرگئی نظروف، بنیانگذار و مدیر عامل چین‌لینک در ۱۷ جولای توضیح داد که هدف CCIP ایجاد پلی بین دنیای بلاک‌چین و خارج از آن است و در توییتی نوشت:
درست مانند استانداردهای کلیدی مانند TCP/IP که اینترنت اولیه تکه تکه شده را به اینترنت جهانی واحدی که امروزه همه ما می‌شناسیم و از آن استفاده می‌کنیم، بازسازی کردند، ما نیز CCIP را با هدف اتصال بلاک‌چین‌های عمومی جدا از هم و اکوسیستم زنجیره بانکی به یک اینترنت واحد از قراردادها توسعه خواهیم داد. “
نظروف افزود، یک راه‌حل برای قابلیت همکاری که می تواند ارزش را بین شبکه‌ها به طور یکپارچه انتقال دهد، برای یک جامعه مبتنی بر بلاک‌چین حیاتی خواهد بود.
بر اساس گزارش چین‌لینک، در میان سایر مؤسسات مالی که در حال بررسی استفاده از راه حل تعاملی چین‌لینک هستند، می‌توان به BNY Mellon، BNP Paribas، Citi، گروه بانکی استرالیا و نیوزلند، Clearstream، Euroclear و Lloyds Banking Group اشاره کرد.
علاوه بر پنج بلاک‌چین که CCIP را ادغام می‌کنند، پروتکل مالی غیرمتمرکز AAVE قرار است راه‌حل قابلیت تعامل را پیاده‌سازی کند. این در حالی است که پلتفرم بازار مشتقات غیرمتمرکز Synthetix در حال حاضر در شبکه اصلی CCIP فعال است.
به گفته کوین‌گکو، در زمان انتشار، قیمت توکن لینک با ۹.۷درصد افزایش به ۷.۲۷ دلار رسیده بود، در حالی که بقیه بازار نسبتاً بی‌حرکت بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا