اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

سقوط حجم معاملات اردینال‌های بیت‌کوین

طبق گزارش پلتفرم DappRadar، فعالیت کاربران اردینال‌های بیت‌کوین از ماه می ۹۸٪ کاهش داشته است.
در گزارشی در ۱۷ آگوست، DappRadar داده‌های خود را منتشر کرد که نشان می‌دهد کل حجم فروش این اردینال‌ها از اوج ۴۵۲ میلیون دلاری در ماه می به تقریبا ۳ میلیون دلار کاهش یافته است. در راستای این کاهش، تعداد تراکنش‌ها نیز حدود ۹۷٪ کاهش را تجربه کرده است.
این پلتفرم، کاهش حجم معاملات را به عنوان یک اتفاق تلخ برای بازار اردینال‌ها توصیف کرد، اما همچنین تاکید کرد برای تعیین این که آیا این یک پسرفت موقت یا یک مشکل سیستمی برای NFTهای مبتنی بر بیت‌کوین است، به زمان بیشتری نیاز دارد.
این کاهش‌ شدید در حجم و تعداد فروش در چنین دوره کوتاهی برای اردینال‌های بیت‌کوین هشداردهنده است. کاهش تعداد فروش نشان‌دهنده کاهش اشتیاق یا شاید اعتماد به این NFTها است. این کاهش پس از یک فصل پر هیاهو برای اردینا‌ل‌های بیت‌کوین رخ می‌دهد که در آن حجم معاملات و فعالیت کاربران نسبت به سه ماهه اول افزایش یافته بود.
این پلتفرم در ادامه پیشنهاد کرد که یک مسئله کلیدی در مورد پایداری اردینال‌ها این است که جامعه بیت‌کوین، در مورد اینکه آیا NFT‌ها باید در شبکه باشند یا نه تصمیم ‌بگیرند. اتفاقی که به‌‌طور مشابه برای اتریوم و سایر بلاک‌چین‌ها رخ داده است.
در این بین افرادی هستند که بیت‌کوین را در درجه اول به عنوان «طلای دیجیتال» می‌دانند و عقیده دارند که عملکرد اصلی آن باید به عنوان یک ذخیره ارزش باقی بماند. از سوی دیگر، اتریوم اغلب به عنوان «نفت دیجیتال» شناخته می‌شود که نشان‌دهنده نقش آن در تقویت اقتصاد دیجیتال است.
طبق داده‌های CryptoSlam، شبکه بیت‌کوین در حال حاضر از نظر حجم فروش ۱۴.۶ میلیون دلاری NFTهای اردینال بین شبکه‌های دیگر در ۳۰ روز گذشته در رتبه هفتم قرار دارد.
گفتنی است که پروتکل اردینال بیت‌کوین در ژانویه ۲۰۲۳ توسط کیسی رودرمور راه اندازی شد. این پروتکل اجازه می‌دهد تا محتوای دیجیتالی مانند هنر را در بلاک‌چین بیت‌کوین ثبت کنید. برخلاف توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در اتریوم و سایر بلاک‌چین‌ها، رودمور می‌خواست یک اثر هنری، متن یا ویدیو را در زنجیره‌ای غیرقابل تغییر ایجاد کند.
از آنجایی که قیمت و تعداد NFT های مبتنی بر استاندارد ERC-721 اتریوم در سال ۲۰۲۱ سر به فلک کشید، رودرمور که یک برنامه‌نویس و یک هنرمند بود، فرصت ایجاد یک تجربه مشابه و در عین حال منحصر به فرد را در بلاک‌چین بیت‌کوین دید. راه حل او اوردینال بیت‌کوین بود که بر اساس تئوری اردینال اجرا می‌شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا