اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار کیف پول‌ها

ژائو در مورد کلاهبرداری در حال ظهور هشدار می‌دهد

مدیرعامل بایننس، به دنبال کنندگان خود در توییتر در مورد یک کلاهبرداری پیچیده که جامعه ارز دیجیتال را هدف قرار می‌دهد، هشدار داد که در آن از آدرس‌های کیف پول جعلی برای کلاهبرداری در تراکنش‌ها استفاده می‌شود.
در این طرح آدرس‌ها با همان کاراکترهای شروع و پایانی آدرس اصلی کاربر، ایجاد می‌شود. هنگامی که آدرس کلاهبرداری ایجاد شد، کلاهبردار تراکنش‌های هدف را ارسال می‌کند که در تاریخچه تراکنش قربانی نشان داده می‌شود. اگر قربانی آدرس یکی از تراکنش‌های جعلی را کپی و جای‌گذاری کند، وجوه برای کلاهبردار ارسال می‌شود.
به گفته CZ، یک فعال باتجربه حوزه رمزارزها در یک آگوست قربانی این کلاهبرداری شد و ارزهای دیجیتال به ارزش ۲۰ میلیون دلار را به آدرس کلاهبردار ارسال کرد. این شخص بلافاصله پس از تراکنش متوجه خطا شد و از بایننس درخواست کرد که تتر‌ها را قبل از رسیدن به کلاهبردار مسدود کند.
با استفاده از یک دامنه بلاک‌چین، مانند Ethereum Name Service، می‌توان از کلاهبرداری جلوگیری کرد. دامنه‌های بلاک چین شبیه آدرس‌های ایمیل هستند و به کاربران اجازه می‌دهند کیف پول‌ها را با استفاده از کلمات معمولی به جای یک رشته طولانی از حروف و اعداد شناسایی کنند. کاربران بایننس می توانند دامنه ها را از طریق پلتفرم مربوط خریداری کنند.
علاوه بر این، متخصصان امنیتی به کاربران توصیه می‌کنند که آدرس‌های برنامه‌ها را برای انتقال وجه کپی و جای‌گذاری نکنند. همچنین به کاربران توصیه می‌شود از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد برای حساب‌های رمزنگاری استفاده و احراز هویت دو مرحله‌ای را در برنامه‌ها فعال کنند.
پاسخ به موقع بایننس به کاربر کمک کرد تا از یک حادثه امنیتی بزرگ جلوگیری کند، اما سایر قربانیان خوش‌شانس نبودند. در پاسخ به موضوع CZ، کاربر دیگری گزارش داد که در یک کلاهبرداری مشابه، ۲۰ هزار دلار تتر به یک آدرس کلاهبرداری ارسال کرده است. با این حال، پس از تماس با تیم پشتیبانی بایننس ظرف ۲۰ دقیقه پس از تراکنش، امکانی برای مسدود کردن وجوه وجود نداشت. نزدیک به ۱۲ ساعت بعد، وجوه قربانی بدون هیچ شانسی برای بازیابی به یک میکسر رمزنگاری منتقل شد.
کاربران کوین‌بیس حوادث امنیتی مشابهی را گزارش کرده‌اند. همچنین اعلام شد که کلاهبرداران با استفاده از نام دامنه این صرافی ارزدیجیتال با مشتریان تماس می‌گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا