اینوستونومی
اخبار بلاک چین

بیس، سولانا را پشت سر گذاشت

مجموع ارزش قفل شده (TVL) در شبکه لایه ۲ بیس به ۳۹۷.۳۲ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که TVL شبکه سولانا ۳۵۸.۹۶ میلیون دلار ارزش دارد.

۳۰ روز گذشته برای بیس بسیار مهم بوده است، به طوری که داده‌های دیفای لاما نشان می‌دهد که TVL شبکه در ماه گذشته ۹۷.۲۱٪ افزایش یافته است. در مقایسه، TVL سولانا در همان بازه زمانی ۹.۶۴٪ کاهش یافته است.

دو پروژه بیشترین سهم TVL را در بیس به خود اختصاص داده اند. صرافی غیرمتمرکز Aerodrome Finance با ۹۷.۳۸ میلیون دلار TVL در رتبه اول و برنامه شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Friend.tech با ۳۶.۵۳ میلیون دلار TVLدر رتبه دوم قرار دارد.

صرافی غیرمتمرکز Aerodrome Finance در ۲۸ آگوست راه‌اندازی شد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا نقدینگی خود را در ازای کسب توکن‌های AERO به این پلتفرم واریز کنند. در حالی که این پروژه در چند روز اول نتوانست مقدار قابل‌توجهی از سپرده‌ها را جذب کند، TVL آن در ۳۱ آگوست با انباشت ۱۵۰ میلیون دلار تنها در یک روز، به شدت افزایش یافت. با این حال به نظر می‌رسد هیجانات اولیه از آن زمان فروکش کرده و TVL تقریبا ۵۱٪ از اوج خود کاهش یافته است.

پلتفرم Friend.tech در ۱۱ آگوست راه‌اندازی شد. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا شبکه‌های اجتماعی خود را از طریق خرید و فروش ابزاری به‌نام Key (کلید) توکن کنند. علیرغم این که در اواخر آگوست به دلیل افت فعالیت و هزینه‌های کارمزد کاربر، این پلتفرم مرده اعلام شده بود، اما در ماه سپتامبر، TVL آن به طرز چشمگیری توانست افزایش پیدا کند. طبق داد‌ه‌های دیفای لاما، TVL این شبکه اجتماعی در طول ماه گذشته ۵۴۰٪ افزایش یافته است که پس از آن رشد قیمت و افزایش مجدد حجم معاملات روزانه رخ داد.

طبق داده‌های BaseScan، این شبکه از نظر تراکنش‌های روزانه به اوج جدیدی رسید و در ۱۴ سپتامبر از ۱.۸۸ میلیون گذشت. این رقم، بیس را بسیار جلوتر از زنجیره‌های رقیب مانند آپتیمیزم و آربیتروم قرار می‌دهد. با این وجود، تراکنش‌های روزانه آن در ۲۲ سپتامبر به ۹۰۸ هزار کاهش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا