مشاوره جهت تبلیغات
اخبار بیت کوین

تعویق صندوق‌های ‌ETF بیت‌کوین

تاخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای درخواست ETF اسپات بیت‌کوین موسسه ARK 21Shares، نگرانی‌هایی را در جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، در توییتی که در حساب X خود به اشتراک گذاشته است، آخرین تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار، و هر گونه امید به تایید ETF در سال جاری را زیر سوال برد. او در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا این بدان معناست که شاهد شاهد تاخیر قریب‌الوقوع برخی دیگر از درخواست‌های اسپات بیت‌کوین ETF در ماه اکتبر باشیم یا خیر.

در ۲۶ سپتامبر، SEC زمان تصمیم‌گیری در مورد برنامه ARK Invest ETF را تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ (مهلت نهایی) تمدید کرد. با این حال، نگران کننده است که SEC تا ۱۱ نوامبر فرصت داشت، اما تصمیم گرفت این تصمیم را زودتر اتخاذ کند.

سیفارت در توییت بعدی خوش‌بینی کمتری نشان داد و گفت: «تمام شد. همه می‌توانند وسایل خود را جمع کنند و به خانه بروند». این موضوع نشان می‌دهد که او احتمالا امید خود را برای راه‌اندازی ETF بیت‌کوین در سال جاری از دست داده است.
او در کنار یکی دیگر از تحلیلگران بلومبرگ، اریک بالچوناس، احتمال راه‌اندازی ETF بیت‌کوین را در سال جاری بخاطر پیروزی گری‌اسکیل به ۷۵٪ می‌دانست.

در میان تمام این تأخیرها، SEC هنوز در مورد درخواست گری‌اسکیل بیانیه‌ای ارائه نکرده است، زیرا دادگاه به کمیسیون دستور داده بود که دوباره درخواست را بررسی کند. بسیاری انتظار دارند که کمیسیون نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند.

بسیاری از افراد جامعه ارزهای دیجیتال، از جمله سیفارت، دو نظریه اصلی در مورد این که چرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ابتدا در مورد برنامه ETF بیت‌کوین تصمیم گرفت، داشتند. یکی از آنها به تعطیلی بالقوه دولت نسبت داده شده که در شرف وقوع است.

انتظار می‌رود که اگر خدمات دولت ایالات متحده در اول اکتبر تعطیل شود، SEC تحت تأثیر قرار بگیرد. در این صورت کمیسیون باید ۹۰ درصد از نیروی کار خود را مرخص کرده و بیشتر فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورد. با این حال، با توجه به این که تا ۱۱ نوامبر زمان زیادی مانده است، ممکن است فعالیت‌های دولت تا آن زمان از سر گرفته شود که البته دور از ذهن به نظر می‌رسد.

دومین تئوری اصلی این بود که نامه‌ای که کنگره به گری گنسلر، رئیس SEC فرستاد، ممکن است باعث شده باشد تا کمیسیون وادار به اتخاذ چنین تصمیمی شود.در این نامه، نمایندگان کنگره از کمیسیون خواستند تا پس از تصمیم دادگاه در پرونده گری‌اسکیل، ETFهای بلاتکلیف بیت‌کوین را تایید کند و اظهار داشت که موضع فعلی SEC غیرقابل دفاع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا