تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – هفتم تیر

مطابق چارت تایم‌فریم روزانه طلا، همانطور که مشاهده می‌کنید، زمانی که قیمت به سقف تاریخی خود در محدوده مقاومتی ۲۰۶۷ دلار برخورد کرد، با فشار فروشندگان مواجه شد و اکنون حدود ۲ ماه است که این اصلاح قیمت ادامه‌دار بوده و در یک کانال نزولی درحال نوسان است.

درحال حاضر با توجه به چارت تایم فریم روزانه، قیمت به محدوده‌های حمایتی مهمی نزدیک شده است. محدوده ۱۸۹۰ الی ۱۹۰۰ دلار یک ناحیه پرتقاضا برای طلاست، زیرا در این محدوده یک گره معاملاتی مهم وجود دارد و کف کانال صعودی رسم شده است. همچنین با توجه به تایم فریم پایین‌تر،‌ بازار در فاز تریدینگ رنج قرار دارد و اکنون قیمت به محدوده کف آن نزدیک شده است.

انتظار می‌رود ریزش تا حمایت ۱۸۹۰ دلار ادامه‌دار باشد و با رسیدن قیمت به نواحی ذکر شده، در صورت تثبیت قیمت و مشاهده فشار خریداران، روند نزولی و موج اصلاحی به پایان برسد و بازار به ادامه‌ روند اصلی صعودی خود بپردازد.

توجه داشته باشید که ممکن است، طلا همراه با یک خبر مهم، به سرعت تا حمایت ۱۸۹۰ دلار ریزش قیمت را تجربه کند و فقط درصورتی که قیمت موفق به تثبیت بالای محدوده ۱۹۰۰ دلار شود، انتظار می‌ر‌ود مسیر صعود و رشد قیمت تا اهداف بالا‌تر هموار شود. محدوده‌های مقاومتی پیش‌روی قیمت به‌ترتیب، ۱۹۴۳ دلار و پس از آن ۱۹۸۶ دلار است.

با توجه به سنتیمنت بازار این هفته، ۲۲ معامله‌گر و تحلیل‌گر وال استریت در نظرسنجی معتبر طلای کیتکو شرکت کردند که حدود ۵۰ درصد آنها، انتظار دارند روند بازار در کوتاه‌مدت نزولی باشد و حدود ۴۱ درصد آنها انتظار صعود را از بازار طلا دارند و در آخر حدود ۹ درصد انتظار دارند، طلا در یک محدوده رنج نوسان کند.

با توجه به گفته‌های جیمز استنلی، استراتژیست سر‌شناس و ارشد بازار در FOREX.COM، می‌توان برداشت کرد که وی نسبت به نوسانات اخیر طلا دل‌سرد شده است، زیرا انتظار بازگشت قیمت به سطح ۲۰۰۰ دلار را داشت. همچنین وی اظهار داشت، تورم، بانک مرکزی آمریکا فدرال رزرو را مجبور به حفظ سیاست هاوکیش خود خواهد کرد که این داستان می‌تواند برای طلا بسیار چالش‌برانگیز باشد.

امروز چهارشنبه، راس ساعت ۱۷ به وقت ایران، سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا برگزار خواهد شد. در آخرین سخنرانی پاول و مقامات فدرال رزرو، به وضوح می‌توان اختلاف نظر را میان‌شان مشاهده کرد. پاول عنوان کرد که هم‌نظر با سایر همکارانش، اقدام به دو مرحله افزایش نرخ بهره در جلسات آتی خواهد کرد، اما دالی، عضو بانک مرکزی آمریکا بیان داشت که دو افزایش نرخ بهره تنها یک پیش‌بینی است و ما به‌طور قطع از این مسئله اطمینان نداریم!

در حال حاضر، قیمت‌گذاری فعلی بازار نسبت به وضعیت نرخ بهره توسط فد به این صورت است:

– ماه جولای: افزایش نرخ بهره (احتمال ۷۷ درصد)
– ماه سپتامبر: مجددا توقف افزایش نرخ بهره (احتمال ۶۷ درصد)
– امسال کاهش نرخ بهره‌ رخ نخواهد داد.
– نرخ ترمینال ۵.۵ درصد

باید منتظر ماند و دید که با توجه به احتمال رکود شدید، فدرال رزرو تا چه میزان می‌تواند نرخ بهره را افزایش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا