تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – یازدهم تیر

مطابق چارت تایم فریم روزانه طلا، در تحلیل قبل گفتیم که انتظار ادامه ریزش طلا تا محدوده حمایتی ۱۸۹۰ دلار را داریم. همچنین تاکید کردیم که طلا همراه با یک خبر، به سرعت تا محدوده ۱۸۹۰ دلار با ریزش قیمت مواجه می‌شود و در صورت رسیدن و تثبیت قیمت بالای این محدوده حمایتی، انتظار تغییر روند را برای طلا داریم.

اکنون پس از گذشت یک هفته، بازار مطابق سناریوی گفته شده پیش رفت و قیمت پس از نشست فدرال رزرو، با ریزش شارپی تا محدوده حمایتی ۱۸۹۳ دلار (که از قبل مشخص کردیم) همراه شد و از همان محدوده با فشار خریداران روبرو شدیم.

همانطور که مشاهده می‌کنید، اکنون با توجه به چارت تایم فریم روزانه طلا، قیمت درحال تثبیت بالای خط روند صعودی رسم شده است، اما شرط صعود طلا برای میان مدت، شکست خط روند نزولی تایم فریم پایین‌تر و بسته شدن کندل هفتگی بالای ۱۹۱۹ دلار است. در صورت شکست خط روند نزولی و تکمیل پولبک، مسیر رشد قیمت تا محدوده مقاومتی ۱۹۴۲ هموار خواهد شد، اما اگر قیمت موفق به شکست خط روند نزولی نشود و فروشندگان قیمت را به زیر ۱۹۱۹ دلار برسانند، طلا یک بار دیگر به سمت حمایت ۱۸۹۰ دلار به ادامه‌ حرکت نزولی خود می‌پردازد.

همچنین با توجه به سنتیمنت بازار، هفته‌ گذشته گزارش بیکاری و GDP ایالات متحده انتشار شد. درخواست برای مزایای بیکاری در هفته گذشته به بیشترین میزان از اکتبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

بر اساس برآورد سوم دفتر تحلیل اقتصادی، GDP سه‌ماهه اول ایالات‌متحده با افزایش قابل‌توجهی به ۲ درصد پیشرفت سالانه بازنگری شده است. عامل GDP قوی‌تر، تعدیل صادرات و رشد هزینه مصرف‌کنندگان بوده است.

مخارج مصرف کننده که موتور محرک اقتصاد ایالات متحده محسوب می‌شود با سرعت ۴.۲ درصد در سه ماهه اول سال افزایش یافته که بیشترین میزان در نزدیک به دو سال اخیر است.

با توجه به داده اشتغال و GDP که بهتر از برآوردها منتشر شد، شاخص دلار حدود ۰.۳۵ درصد تقویت شده است.

همچنین در آخرین تحلیل و بررسی چرخه طلا، موسسه کرسکت کپیتال، اشاره به این دارد که گام بعدی طلا احتمالا یک حرکت صعودی شیب‌دار در قیمت‌ها خواهد بود، چراکه:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا