تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – بیست و نهم خرداد

با توجه به چارت تایم فریم ۱ ساعت، همانطور که مشاهده می‌کنید مطابق تحلیل قبل گفتیم که بازار طلا روند جهت داری ندارد و حدود یک ماه است که بازار در فاز تریدینگ رنج قرار دارد و در یک باکس درحال رنج نوسان کردن است.

هماطنور که مشاهده می‌کنید درون محدوده تریدینگ رنج اصلی یک باکس رنج کوچک‌تر تشکیل شده است و قیمت به محدوده سقف باکس رنج کوچکتر محدوده ۱۹۶۷ دلار با واکنش نزولی روبرو شده است. انتظار داریم طلا به روند نزولی خود ادامه دهد و فروشندگان قیمت را به محدوده کف رنج ۱۹۳۶ دلار برسانند و در صورت رسیدن قیمت به کف تریدینگ رنج و تثبیت بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار و تشکیل کندل صعودی قوی و مشاهده فشار خریداران، مسیر رشد تا سقف تریدینگ رنج یک‌بار دیگر هموار خواهد شد.

با توجه به سنتیمنت بازار و نظر سنجی کیتکو، نشان می‌دهد که تحلیل‌گران و معامله‌گران نسب به روند طلا برای هفته‌ پیش‌رو خوش‌بین نیستند؛ زیرا پس از این‌که فدرال رزرو نرخ‌بهره را بدون تغیر نگه داشت، در میان صحبت‌ها یک سری نشانه و سیگنال از افزایش احتمالی نرخ بهره را برای اواخر امسال، داد.

در هفته‌ای که گذشت طلا در محدوده‌‌ای خنثی نوسان قیمت را تجربه کرد اما پس از انتشار نرخ‌بهره شاهد یک حرکت شارپی از پایین‌ترین محدوده قیمتی در سه ماهه اخیر خود بود. با تمام این اتفاقات معامله‌گران و تحلیل‌گران وال استریت، در کوتاه مدت همچنان انتظار ندارند حرکت و نوسان به‌خصوصی در قیمت طلا اتفاق بیفتد.

طبق نظرسنجی این هفته‌ی طلای کیتکو، حدود ۲۴ نفر از تحلیل‌گران وال‌استریت شرکت کردند و حدود ۴۲٪ نسبت به روند طلا در کوتاه مدت انتظار صعود قیمت را داشتند و ۲۱٪ انتظار ریزش قیمت طلا و در آخر ۳۸٪ انتظار ادامه روند خنثی طلا را برای بازه زمانی کوتاه‌مدت داشتند.
معامله‌گران و سرمایه گذاران، پیش‌بینی رشد محدودی برای طلا را می‌کنند و انتظار دارند قیمت طلا در هفته آینده در محدوده ۱۹۸۲ دلار به کار خود پایان دهد.

همچنین با توجه به گزارش کیتکو معامله‌گران و سرمایه‌گذاران خرد برای هفته پیش‌رو انتظار صعود قیمت طلا را دارند اما درحال حاضر شاخص سنتیمنت صعودی، به کمترین مقدار خود از ماه می کاهش یافته است . سرمایه‌گذاران خرد انتظار دارند قیمت طلا طی هفته آتی تا نواحی ۱۹۸۲ دلار نوسان کند.

اگرچه بیش‌تر معامله‌گران و تحلیل‌گران نسبت به طلا انتظارات خوش‌بینی دارند، اما تعدادی از آنها محدوده حمایت مهم طلا را ناحیه ۱۹۳۰ دلار در نظر دارند و انتظار دارند با رسیدن قیمت به این ناحیه جهش صعدی پر‌‌قدرتی را تجربه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا