تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی لایت‌کوین – دهم خرداد

مطابق چارت در تایم‌فریم ۴ ساعته لایت‌کوین، زمانی که قیمت در محدوده ۸۴ دلار قرار داشت، گفتیم که اصلاح قیمت به پایان خود نزدیک شده و سناریوی محتمل، ادامه روند صعودی است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، درحال‌حاضر بازار مطابق تحلیل عمل کرده و قیمت به محدوده PRZ فیبوناچی ۸۲.۷ دلار که از قبل مشخص شده بود، به‌خوبی واکنش نشان داد و با فشار خریداران مواجه شد و حدود ۱۳درصد رشد را تجربه کرد.

در تحلیل قبل گفتیم، پتانسیل رشد تا سقف تریدینگ رنج محتمل است. قیمت با رسیدن به محدوده مقاومتی ۹۴ که سقف تریدینگ رنج در تایم‌فریم پایین‌تر است، با فشار فروشندگان روبرو شد و معامله‌گران صعودی، سود خود را محقق کردند.

درحال‌حاضر، انتظار می‌رود قیمت یک بار دیگر به سمت کف تریدینگ رنج در محدوده ۸۲.۷ دلار حرکت کند. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، زمانی که بازار در فاز تریدینگ رنج باشد، استراتژی معمول، خرید در کف و فروش در سقف آن است. هم‌اکنون قیمت به سقف رنج ما واکنش خوبی نشان داده است و کندل ۴ ساعته، به‌زودی نزولی بسته خواهد شد.

در صورتی که بیت‌‌کوین به روند ریزشی خود ادامه دهد، تمامی آلت‌کوین‌ها قرمز خواهند شد و برای رمزارز لایت‌کوین انتظار برگشت قیمت از همین نواحی را می‌توان متصور بود. حمایت‌های مهم پیش‌ روی قیمت به‌ترتیب محدوده ۸۵ و ۸۲.۷ دلار است و در صورت از دست رفتن این حمایت‌ها، مسیر ریزش تا محدوده ۷۵ دلار هموار خواهد شد.

همچنین داده‌های اخیر IntoTheBlock نشان می‌دهد، لایت‌کوین ماه قدرتمندی را تجربه کرده است. مجموع آدرس‌های دارای موجودی LTC از اواخر آوریل به‌شدت افزایش یافته و به تعداد ۸.۵ میلیون آدرس رسیده است که می‌تواند سقف جدیدی را برای این شاخص ایجاد کند.

لایت‌کوین با داشتن ۸.۵ میلیون آدرس، در آستانه رسیدن به سقف جدید در آدرس‌های دارای موجودی است. با توجه به کاربرد بالای رمزارز LTC، تعداد آدرس‌های لایت‌کوین می‌تواند به‌راحتی از سایر دارایی‌های مهم مانند Cardano ،‌Dogecoin و Polygon نیز فراتر رود.

در آخر باید گفت که با توجه به نزدیک شدن هاوینگ لایت‌کوین و افزایش هولدرهای این رمزارز، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که با هر بار ریزش قیمتی آن، نهنگ‌ها درحال جمع‌آوری لایت‌کوین هستند.

تحلیل پیشین رمزارز لایت کوین را اینجا بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا