تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – بیست و هشتم تیر

با توجه به چارت تایم‌فریم روزانه طلا، در تحلیل قبل گفته‌ شد که قیمت به محدوده‌های حمایتی مهمی نزدیک شده است. محدوده ۱۸۹۰ الی ۱۹۰۰ دلار یک ناحیه پرتقاضا برای طلاست، زیرا در این محدوده یک گره معاملاتی مهم وجود دارد و کف کانال صعودی رسم شده است. همچنین با توجه به تایم‌فریم پایین‌تر،‌ بازار در فاز تریدینگ رنج قرار دارد و اکنون قیمت به محدوده کف آن نزدیک شده است.
همچنین در ادامه نیز اشاره شد که انتظار می‌رود ریزش تا حمایت ۱۸۹۰ دلار ادامه‌دار باشد و با رسیدن قیمت به نواحی ذکر شده، در صورت تثبیت قیمت و مشاهده فشار خریداران، روند نزولی و موج اصلاحی به پایان برسد و بازار روند اصلی و صعودی خود را ادامه دهد.
اکنون پس از گذشت چندهفته، بازار به تحلیل ما احترام گذاشت و قیمت دقیقا از محدوده حمایتی ۱۸۹۰ دلار که از قبل مشخص شده بود، با فشار خریداران مواجه شد و موج صعودی جدیدی برای طلا را شاهد بودیم.
درحال حاضر قیمت به محدوده مقاومتی ۱۹۸۰ دلار که در تحلیل قبل مشخص شده بود، رسیده است. با توجه به قدرت خریداران، احتمال این‌ که روند صعودی ادامه‌دار باشد زیاد است اما قبل از آن بازار نیاز به اصلاح قیمتی کوتاه مدت دارد. در صورت اصلاح قیمت و تثبیت بالای حمایت ۱۹۶۶ دلار، مسیر رشد قیمت تا محدوده بین ۱۹۸۷ و مقاومت روانی ۲۰۰۰ دلار، هموار خواهد شد.

لطفا برای بررسی دقیق‌تر تحلیل قبل را مشاهده کنید

لینک_تحلیل_قبل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا